Перевірте URLs на унікальність


Кількість URLs: 0 (до 200 URLs)

Ваш текст надіслано на перевірку! Це займе до 1 хвилини.

Баланс вичерпано - Поповніть баланс
Максимальна вартість перевірки 4 🍭

Перевірка сторінки на унікальність

Унікальність — це технічний параметр, що показує, яка частина від загального обсягу тексту не має дублів в інтернеті. Вимірюється унікальність тексту у відсотках. Наприклад, ви хочете перевірити текст обсягом 10 сторінок, з яких 5 ви написали самостійно, а інші 5 скопіювали з якогось сайту. Така робота матиме приблизно 50% унікальності та 50% плагіату. Максимальне значення унікальності становить100%. Але цей показник практично неможливо визначити самостійно, для його перевірки використовуються спеціальні програми.

Навіщо потрібно перевіряти унікальність тексту?

Сервіси перевірки унікальності тексту активно використовують викладачі, копірайтери, замовники контенту та SEO-оптимізатори.

Викладачам перевірка унікальності тексту потрібна для того, щоб зрозуміти, чи не скопіював студент чужу роботу. Високий показник унікальності роботи означає, що студент, як мінімум, може самостійно формулювати думки та працювати з інформацією, а як максимум — добре знає предмет.

Замовники контенту також практикують виявлення плагіату, щоб зрозуміти, чи не скопійована нова стаття з іншого ресурсу. Застосування перевірки унікальності україномовних текстів та іншомовного контенту допомагає знизити ризики, пов'язані з порушенням авторських прав, та результативніше просувати проєкт в інтернеті.

Сучасний копірайтинг практично неможливий без перевірки контенту на плагіат. Копірайтери виконують перевірку унікальності, щоб дізнатися, чи відповідає результат їхньої роботи вимогам технічного завдання та очікуванням замовника.

SEO-фахівці за результатами перевірки унікальності можуть прогнозувати перспективи ранжування тексту та його потрапляння до топу за запитами користувачів.

Яка унікальність вважається припустимою?

Різні види текстів мають свій мінімально припустимий показник унікальності. Загального еталона не існує, адже кожен текст має свою специфіку. Для статей, дописів та описів послуг хорошою вважається унікальність від 90%, розділів каталогів і карток товарів — від 85%, а для навчальних робіт (реферати, дипломи, курсові) зазвичай достатньо 80%.

Існують також деякі види контенту, для яких висока унікальність не має вирішального значення. До цього переліку входять:

  • «зелені» та «білі» книги;
  • кейси клієнтів;
  • електронні книги;
  • лід-магніти;
  • унікальні дослідження.

Але навіть такі матеріали не можна копіювати та вільно використовувати, адже на них може поширюватися авторське право.

Роль унікальності для SEO та чому не варто копіювати чужий контент

Plagiarism легко виявляється роботами пошукових систем. Якщо просто взяти готовий текст з інтернету та розмістити його на своєму сайті, виявлення плагіату може призвести до неприємних наслідків:

  • Зниження позицій у пошуковій видачі. Пошуковики віддають перевагу сайтам, що містять унікальний та інформативний контент. Якщо на ресурсі є неоригінальні тексти, його позиції у пошуковій видачі знижуватимуться й він втратить трафік. Виявлення плагіату може призвести і до більш серйозних наслідків, наприклад, сайт може просто «випасти» з індексу, і продажі компанії впадуть до нуля.
  • Втрата довіри до сайту. Користувачі, особливо ті, що добре розуміються на конкретній темі та читали багато матеріалів на інших ресурсах, можуть зрозуміти, що контент на сайті скопійований з інших джерел. Звісно, це негативно вплине на імідж компанії.
  • Юридичні проблеми. Копіювання чужого тексту без посилання на джерело та без позначення цитати є порушенням закону про авторські права на інтелектуальну власність. Власник сайту, на якому розміщені скопійовані тексти, ризикує бути притягнутим до адміністративної відповідальності.

Відомі випадки, коли недобросовісні власники сайтів «крадуть» чужі тексти, але уникають штрафних санкцій від пошукових систем. Іноді трапляється навіть таке, що скопійовані тексти індексуються краще, ніж на сайті-першоджерелі. На жаль, пошукові системи іноді помиляються, але це точно не привід ризикувати, використовуючи чужий контент.

Як працюють системи з перевірки унікальності?

Перевірка сторінки на унікальність за допомогою онлайн-сервісу Candy Content відбувається дуже просто:

  1. Текст для перевірки завантажується у спеціальне поле.
  2. Програма пошуку плагіату деякий час обробляє текст і шукає збіги в Мережі. Бази пошукових систем містять близько 400 мільярдів україномовних та іншомовних документів, що дає змогу досягти високої точності перевірки.
  3. На екрані з'являється результат перевірки унікальності у відсотках, де 100% означає, що текст повністю унікальний, а 0% — повністю запозичений.

Робота сервісів перевірки заснована на використанні складних алгоритмів перевірки унікальності. Одним із найпоширеніших алгоритмів виявлення плагіату є метод шинглів. Шингл — це невеликий шматочок тексту (від 3 до 8 слів). Програма перевірки оригінальності розбиває весь текст на шингли, для кожного з яких обчислюється хеш — унікальний набір букв і цифр. У кожному хеші «зашифровано» зміст конкретного шинглу.

Система перевірки унікальності аналізує текстовий файл користувача та текст, який вона вважає оригінальним, і починає порівнювати хеш окремих шинглів. Що більше збігів виявить програма, то меншим буде відсоток унікальності.

Результат роботи сервісу перевірки унікальності текстів Candy Content має вигляд як видача посилань на виявлені у тексті дослівні збіги з іншими матеріалами з інтернету, а також кольорове маркування плагіату.

Правила створення унікальних текстів

Насправді створювати унікальний контент нескладно. Головне — уникати сліпого копіювання чужих текстів і дотримуватися таких рекомендацій:

  • Пишіть самостійно. Навіть якщо ви берете дані з інших джерел, спочатку ознайомтеся з темою, а потім подайте інформацію своїми словами. Якщо ж ви добре розумієтеся на цій темі, краще писати статті повністю «з нуля», і тоді перевірка тексту напевне покаже хороший результат.
  • Використовуйте власні дослідження та особистий досвід. Зрозуміло, що можна посилатися на матеріали інших авторів, але без сліпого копіювання.
  • Уникайте поширених фраз і кліше. Крім того, що кліше вже давно набридли читачам, вони ще й знижують унікальність тексту, оскільки дуже часто використовуються багатьма авторами.
  • Використовуйте синоніми. Якщо ви пишете про загальновідомі факти або описуєте популярні ідеї, використання синонімів допоможе уникнути повторення поширених формулювань. Але обов’язково переконайтеся, що синоніми не змінять зміст статті.
  • Перефразуйте текст. Трапляються ситуації, коли без запозичення контенту з інших джерел не обійтися, наприклад, якщо потрібно написати огляд технічної новинки з зазначенням технічних характеристик. У такій ситуації допоможе звичайне перефразування та зміна структури речень. Єдина вимога — збереження основного змісту та читабельності тексту.

Коли автор пише текст самостійно, він має хороші шанси досягти високих показників унікальності. Тому замість бездумного переписування чужого матеріалу варто попередньо ознайомитися з темою, визначити важливу інформацію, сформувати структуру тексту і лише після цього починати працювати.

Як підвищити унікальність тексту?

Будь-який копірайтер періодично стикається з проблемою низької унікальності. Начебто і тема пропрацьована, і текст написаний «від себе», а відсоток унікальності все одно незадовільний. Здебільшого це трапляється під час створення контенту на популярні теми.

Існує кілька способів, які допоможуть підвищити унікальність таких текстів:

  • Замінюйте дієприслівники на дієслова і навпаки, а до іменників добирайте синоніми.
  • Замінюйте пряму мову непрямою та навпаки.
  • Об'єднуйте кілька речень в одне або розбивайте одне довге речення на кілька коротких.
  • Використовуйте абревіатури або, навпаки, пишіть їхні розшифровки.

Важливий момент! Не у всіх текстах можна збільшити унікальність. Насамперед це стосується специфічного контенту, що містить стандартну термінологію, опис технологій чи широко відомих товарів тощо. Під час написання подібних текстів потрібно зважати не лише на результати перевірки унікальності, а й на корисність контенту для читачів.

Які методи не варто використовувати для підвищення унікальності?

Існує кілька сумнівних методів досягнення високої унікальності, які фахівці категорично не рекомендують використовувати:

  • Заміна кириличних символів латинськими. Наприклад, літери «i», «е», «с», «о» в англійській та українській мовах виглядають ідентично. Заміна символів може підвищити унікальність, але фактично це є граматичною помилкою. До того ж подібні заміни вже навчилися визначати не лише пошукові алгоритми, а й сервіси з перевірки унікальності.
  • Навмисні помилки. Написання слів з помилками теж може підвищити унікальність, але текст при цьому стає нечитабельним, до того ж це негативно впливає на ранжування.
  • «Лиття води». «Водою» у текстах вважається інформація, яка не має жодного змістовного навантаження. Додавши до тексту «воду», ви можете досягти підвищення унікальності, але суттєво погіршите читабельність і зменшите його корисність для читачів.

Юридичні нюанси

Якщо за допомогою plagiarism detector ви виявили, що ваші тексти опубліковані також на іншому ресурсі, потрібно:

  • Зафіксувати факт незаконного використання контенту та нотаріально завірити скриншоти.
  • Зібрати докази — вихідні файли та документи, що підтверджують ваше право власності.
  • Зібрати максимально повну інформацію про порушника (URL, домен, хостинг, контакти тощо) та надіслати йому претензію.

Якщо протягом 30 днів ви не отримаєте жодної реакції, можна звернутися до суду. Також можна звернутися до власника хостингу, який за наявності беззаперечних доказів плагіату має застосувати до порушника штрафні санкції, аж до блокування сайту. І хоча так відбувається не завжди, спробувати все одно варто.

Висновки

У сучасному інформаційному просторі унікальність тексту має дуже важливе значення. Оригінальний контент підвищує довіру користувачів до джерела та сприяє поліпшенню позицій сайту в пошукових системах. Використання сервісу перевірки унікальності Candy Content допомагає створювати оригінальні тексти, уникаючи плагіату. Дотримання простих рекомендацій щодо створення унікальних текстів сприяє успішному просуванню сайту в інтернеті, а надійний сервіс плагіат онлайн зробить цю задачу ще простішою.